Satın Alma Koşulları

SAYIN ZİYARETÇİ, LÜTFEN SATIN ALMA KOŞULLARINI DİKKATLİCE OKUYUNUZ!

 

Elektronik ortamda sunulan ürün görselleri, iki boyutlu olarak yayınlanmıştır. Sizler için özenle düzenlenen bu görseller, mümkün olduğunca gerçek ürünü yansıtmaktadır. Online satış sistemimiz yüksek güvenlik donanımıyla korunmaktadır. Buna karşın kullanıcı bilgisayarlarının temiz ve zararsız olması sorumluluğu kullanıcıya aittir. Kullanıcı, kişisel bilgisayarının güvenli olduğundan emin olmalıdır ve bu konuda sorumludur.
 
Kullanıcı, sipariş esnasında ürünün tüm özelliklerini doğru seçeneklerle belirtmelidir. Yanlış verilen ürün bilgilerinin kargo ödemeleri kullanıcıya aittir.

 

Fiyat ve Ödeme; Ürünlerin fiyatı, internet sitesinde belirlendiği şekildedir. Goldenpet.com.tr internet sitesindeki tüm fiyatların doğru olduğu konusunda gerekli dikkat ve özeni göstermesine karşın bu konuda hatalar meydana gelebilir. Müşteri’nin sipariş ettiği ürünlerin fiyatında bir hata bulunması durumunda goldenpet.com.tr, müşteriyi mümkün olan en kısa sürede bilgilendirerek müşteriye siparişi doğru fiyat üzerinden onaylama veya siparişini iptal etme seçeneklerini sunar. Müşteriye ulaşılamadığı hallerde siparişin iptal edildiği kabul edilerek ürünler için ödeme yapılan miktar Müşteriye iade edilir. Fiyatlandırma hatası bariz ve kesinse ve internet sitesinde kayıtlı ürün fiyatının bariz bir şekilde hatalı fiyat olduğu anlaşılabilecekse, goldenpet.com.tr, ürünleri müşteriye hatalı (normalde olması gerekenden daha düşük) fiyattan (müşteriye teslimat onayı gönderdikten sonra dahi) satış işlemini tamamlama yükümlülüğünde olmayacaktır. Fiyatlar herhangi bir zamanda değişikliğe uğrayabilir ancak (yukarıda belirtilenler hariç olmak üzere) müşteriye sipariş onayı gönderildiği durumlarda fiyat değişiklikleri siparişleri etkilemeyecektir. Bu sebeple, (yukarıda belirtilen durum haricinde) önceki siparişlere ilişkin fiyatların yeniden düzenlenmesine izin verilmemektedir. Müşteri alışverişi tamamladığında, satın almak istediği tüm ürünler alışveriş sepetine eklenir, sonraki adım ise siparişi sonlandırma ve ödeme işlemidir. Bunu yapabilmek için, müşteri, satın alma sürecine ilişkin adımları izlemeli, her adımda talep edilen bilgileri tamamlamalı veya onaylamalıdır. Ayrıca müşteri, satın alma süreci boyunca, ödeme işlemi öncesinde, sipariş ayrıntılarında değişiklik yapabilir.

 

Ödemeler internet sitesinde ve uygulamalarda gösterilen ödeme yöntemleri kullanılarak kredi kartı ve debit kartlar aracılığıyla yapılır. Yetkisiz erişimi engelleyebilmek için müşterinin kredi kartı bilgileri şifrelenir. Goldenpet.com.tr, müşteriden siparişi aldığında, işlemi tamamlamak için yeterli kullanılabilir limit bulunduğunu teyit etmek için müşterinin kartında provizyon talep eder. Ödemeye ilişkin tahsilat, goldenpet.com.tr tarafından sipariş onaylandığı anda yapılacaktır. Müşteri "Ödeme Onayı" düğmesini tıkladığında, kullanılan kredi kartının sahibi olduğunu veya hediye kartı veya kredi çeki kartının yasal hamili olduğunu doğrulamış ve onaylamış sayılır.


Sipariş verdiğiniz ürünleri almaktan vazgeçmeniz durumunda; size sevk edilmek üzere kargo firmasına verilmişse, tarafımızca ödenen ve kargo firmasına ait olan hizmet bedelinin sizlerden alınacağını kabul etmiş bulunmaktasınız. "Kapıda ödeme" seçeneğini tercih ederseniz, telefon numaranızı mutlaka doğru olarak girmelisiniz. Kapıda ödeme seçeneklerinde sizlerle telefonla irtibata geçip adresinizi teyid etmeden, ürünün kargo firmasına verilmeyeceğini bilmenizi isteriz. Sipariş verdiğiniz ürünleri almaktan vazgeçmeniz durumunda; eğer taksitli alışveriş yaptıysanız, ürün bedelinin geri ödemesi taksit seçeneğinize bağlı olarak yapılacaktır. Bu durum bankaların çalışma sistemleriyle ilgilidir.


Eş zamanlı yapılan alışverişlerde, bağlantı hızınıza ya da diğer bazı fiziksel şartlara bağlı olarak siparişiniz tamamlanamayabilir. Örneğin stoklarımızda 1 adet olarak bulunan bir ürünü, sizinle aynı anda satın alan bir kullanıcı olabilir. Bu durumda alışverişiniz tamamlanamamışsa, diğer kullanıcı sizden önce alışveriş yapmış sayılır. Kullanıcı bu durumu anlamış ve kabul etmiştir.